Rwa kulszowa

Rwa kulszowa- przyczyny, leczenie, ćwiczenia. Co może ci pomóc?

 

Najczęstszą, lecz nie jedyną, przyczyną rwy kulszowej jest ucisk krążka międzykręgowego na korzenie nerwowe, tzw. przepuklina krążka. Kiedy nerw zostaje uciśnięty, dochodzi do serii reakcji chemicznych w tej okolicy. Nasila się stan zapalny, uwalniają się substancje prozapalne (cytokiny), co powoduje odczucie bólu. Kiedy uciśnięte zostają korzenie nerwów na poziomie między czwartym kręgiem lędźwiowym (L4) a pierwszym krzyżowym (S1), dochodzi do irytacji i pobudzenia właśnie nerwu kulszowego. Stąd ból w nodze, a niekoniecznie w plecach. 

 

Objawy rwy kulszowej:

  • ból promieniujący do pośladka, tylnej lub bocznej powierzchni uda i łydki, stopy
  • uczucie drętwienia, mrowienia, a nawet osłabienie mięśni w kończynie dolnej
  • problemy z chodzeniem, utykanie
  • nasilony ból podczas siedzenia, wstawania i jazdy samochodem
  • możliwy ból okolicy lędźwiowej kręgosłupa

 

 

Od kilku miesięcy leczyłam się na rwę kulszową ale nic nie pomagało. Zdecydowałam się podejść do gabinetu Nowacki Chiropraktyka. Już po pierwszej wizycie zauważyłam znaczną poprawę, a po trzeciej wizycie ból znikł w 95%." Agnieszka

 

 

 

 

Jak pomaga chiropraktyka?

W większości przypadków zabiegi manualne/chiropraktyczne są bardzo skuteczne i mają na celu usunięcie zaburzeń w układzie mięśniowo-szkieletowym i nerwowym, odciążenie okolicy wysunięcia krążka, a co za tym idzie zmniejszenie bólu. Z kolei odpowiednio dobrane ćwiczenia i suplementacja pozwolą Ci na kontynuowanie procesu regeneracji i leczenia samodzielnie w domu, zwiększając tym samym szansę na zagojenie się przepukliny.

  • Odpowiednie żywienie pomoże ci w bólu przy rwie kulszowej. Sprawdź więcej tutaj.

 

Większość pacjentów już po kilku zabiegach odczuwa poprawę. Nasza terapia pomaga  nie tylko zmniejszyć ból w sposób naturalny i bez użycia leków, ale również skupia się na zapobieganiu nawrotom objawów i profilaktyce.

  • Czy tzw. "wysunięty dysk" zagoi się z czasem? Sprawdź tutaj.

 

Niekiedy ból pleców lub kończyny dolnej spowodowany jest bardzo dużym wysunięciem/przepukliną krążka międzykręgowego potwierdzonym na rezonansie lub tomografie kręgosłupa. Kiedy dojdą do tego poważne zmiany na tle neurologicznym, wtedy terapia manualna może nie być wskazana i konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna.

  • Kiedy zdecydować się na operację kręgosłupa? Czytaj tutaj.

 

 

W naszym gabinecie na podstawie przeprowadzonego badania i analizy wyników badań diagnostycznych będziemy w stanie określić jaki rodzaj leczenia jest dla każdego z Państwa odpowiedni.

 

Umów się na wizytę telefonicznie pod numerem 71 305 0109 lub 730 107 807.

 

 

 

POWRÓT

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław