Pierwsza wizyta u chiropraktyka.

Na pierwszą wizytę prosimy przynieść wszystkie dostępne badania kręgosłupa oraz badania krwi. Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzamy dokładny wywiad, badanie ortopedyczne, neurologiczne i chiropraktyczne w celu ustalenia przyczyny problemu. Na podstawie zebranych informacji możemy zalecić dodatkowe badania jak na przykład rentgen, rezonans kręgosłupa lub morfologię, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

*W przypadku wieku >60 lat lub przy dolegliwościach utrzymujących się dłużej niż 6 miesięcy zalecamy wykonanie minimum badań RTG kręgosłupa

 

Jeśli dalsza diagnostyka nie jest wymagana oraz nie istnieją przeciwwskazania, kolejną częścią wizyty jest wyjaśnienie przyczyny problemu oraz zabieg terapii manualnej. Pacjentowi zostaną też przekazane zalecenia co do planu terapii, ćwiczeń itp.

Czy chiropraktyka jest bezpieczna?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Zabiegi chiropraktyczne są jednymi z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia dolegliwości związanych z kręgosłupem i układem mięśniowo-szkieletowym. Według dotychczasowych badań, terapia i zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanego doktora chiropraktyki bardzo rzadko wiążą się z jakimikolwiek komplikacjami. Oczywiście jak przy każdej procedurze istnieją pewne ryzyka i przeciwwskazania, dlatego dla każdego Pacjenta dobieramy indywidualnie optymalny rodzaj terapii.

Jak długo trwa terapia?

Długość terapii zależy od Państwa problemu oraz wyników przeprowadzonych badań i może obejmować od kilku do kilkunastu wizyt. W naszym gabinecie na bieżąco śledzimy postępy Pacjenta tak aby indywidualny plan terapii był jak najbardziej efektywny. Niemniej jednak, chiropraktyka to nie tylko walka z bólem ale również profilaktyka dlatego wierzymy, że regularne zabiegi powinny być częścią zdrowego stylu życia każdego z nas.

 

Jak wygląda edukacja doktora chiropraktyki?

Do uzyskania tytułu doktora chiropraktyki (D.C.) wymagane jest ukończenie minimum 5 letnich studiów na akredytowanym uniwersytecie lub w szkole. Dr Mateusz Nowacki D.C. ukończył 5 letnie studia na Uniwersytecie Murdocha w Australii, a następnie 3 letnie studia magisterskie w zakresie leczeniu bólu na Uniwersytecie Edynburskim w Szkocji. 

System kształcenia chiropraktyków na świecie zbliżony jest do studiów medycznych w zakresie anatomii czy fizjologii, w szczególności jednak koncentruje się na diagnozie, leczeniu i profilaktyce schorzeń układ mięśniowo-szkieletowego. W Polsce nie istnieje jeszcze szkoła chiropraktyki akredytowana przez Międzynarodowy Konsul Edukacji Chiropraktycznej (CCE-I) i wszyscy akredytowani doktorzy chiropraktyki posiadają zagraniczne kwalifikacje. Lista akredytowanych instytucji można znaleźć na stroniehttp://en.wikipedia.org/wiki/List_of_chiropractic_schools.

Ilu jest w Polsce chiropraktyków z tytułem doktora?

W Polsce praktykuje obecnie siedmiu doktorów chiropraktyki z wykształceniem zagranicznym uzyskanym w akredytowanej przez Międzynarodowy Konsul Edukacji Chiropraktycznej placówce. Jednym z nich jest Dr Mateusz Nowacki D.C., a wszyscy są członkami Polskiego Towarzystwa Chiropraktyki (Polish Chiropractic Association) założonego w 2008 roku oraz Europejskiej Unii Chiropraktyki (ECU). Więcej  informacji na naszymblogu, a listę chiopraktyków w Polsce znajdziesz tutaj.

Czy chiropraktyka jest skuteczna?

Wiele badań potwierdziło skuteczność manipulacji kręgosłupa połączonej z zaleceniami ćwiczeń, terapii na tkankach miękkich czy modyfikacji stylu życia w schorzniach układu kostnego i mięśniowego. W naszym gabinecie nigdy nie używamy tylko jednej metody terapeutycznej i zawsze podchodzimy do Pacjenta holistycznie.

Przeczytaj opinie naszych pacjentów:

 

Mateusz Nowacki - ZnanyLekarz.pl

 

Czy zabiegi są bolesne?

Nie, w więszkości przypadków poprawnie wykonany zabieg terapii manualnej nie powinien być bolesny. Nasze metody nie opierają się na sile fizycznej lecz na precyzji, dlatego są bezpieczne niezależnie od wieku czy budowy pacjenta.

Pierwsza wizyta u dietetyka.

Przed pierwszą wizytę zalecamy wykonanie serii badań, tak abyśmy byli w stanie najlepiej ocenić Państwa aktualny stan zdrowia pacjenta

Zalecone badania: morfologia z rozmazem, witamina D3 metabolit 25 OHD3 , lipidogram, eGFR, ALAT i ASPAT, glukoza, TSH

W skład pierwszej wizyty wchodzą: wywiad żywieniowy, analiza badań, analiza składu ciała oraz analiza nawyków żywieniowych.

 

POWRÓT

WROCŁAW ul. Podwale 73/73A lok.24

KŁODZKO ul. Śląska 2

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

71 305 0109/ 730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław