Ból szyi, karku, ramion

Ból odcinka szyjnego kręgosłupa- sprawdź jak możemy Ci pomóc!

 

Bóle szyi i karku to częste dolegliwości osób pracujących w biurach lub zmuszonych do utrzymywania jednej pozycji głowy przez dłuższy czas. Przyczynami bólu szyi mogą być zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, napięte mięśnie szyi i karku, dysfunkcje stawów kręgosłupa czy dyskopatia szyjna. Każda z tych przyczyn charakteryzuje się innymi objawami dodatkowymi, dlatego do odpowiedniego leczenia niezbędny jest dokładny wywiad i badania pacjenta.

 

 

Od kilku miesięcy zmagam się z bólem i zesztywnieniem okolicy kręgosłupa szyjnego po wypadku. Mówiąc szczerze czułam się fatalnie, jako osoba dosyć aktywna miałam problem z wykonywaniem prostych ćwiczeń fizycznych itp. a także z ogólnym samopoczuciem w wykonywanej pracy. Już po pierwszej wizycie odczułam ogromna poprawę!!!". Patrycja

 

Jako że budowa kostno-stawowa kręgosłupa szyjnego jest delikatna i mieści się w nim rdzeń kręgowy, korzenie nerwów rdzeniowych i tętnice, ból szyi może być niekiedy oznaką poważniejszego schorzenia.

 

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia to schorzenie krążka międzykręgowego. Jest ona etapem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, na którą wpływają zaburzenia troficzne, urazy i obciążenia natury mechanicznej oraz czynniki genetyczne.

Objawy dyskopatii:
  • ból w zajętym odcinku kręgosłupa z potencjalnym promieniowaniem bólu do kończyn górnych
  • uczucie sztywności i ograniczona ruchomość szyi
  • jeżeli dojdzie do przepukliny jądra miażdżystego krążka, objawy mogą obejmować również zaburzenia czucia, osłabienie lub niedowład mięśni, osłabienie odruchów ścięgnistych.

 

Ból szyi po wypadku samochodowym

Wypadek samochodowy jest częstą przyczyną bólu szyi i głowy. Nierzadko po rutynowym badaniu w szpitalu i rentgenie kręgosłupa, kiedy wykluczony zostaje poważny uraz, pacjent wypisywany jest do domu z lekami przeciwbólowymi i zaleceniem odpoczynku (ewentualnie kołnierzem). Niestety, problem i ból pozostaje!

W czasie wypadku, oddziaływająca na kręgosłup siła uderzenia auta może uszkodzić stawy odcinka szyjnego kręgosłupa oraz spowodować uraz mięśni i wiązadeł. Ograniczenie ruchomości szyi, naderwane mięśnie i zablokowane stawy międzykręgowe powodują stan zapalny i ból, które nieleczone mogą doprowadzić do długotrwałej dysfunkcji.

Zabiegi chiropraktyczne polegające najpierw na zminimalizowanie bólu i przywróceniu pełnej mobilności szyi, a następnie wzmocnienie mięśni kręgosłupa, to sprawdzona i skuteczna metoda leczenia dla osób po wypadku samochodowym.

 

Jak może pomóc chiropraktyka?

Zabiegi chiropraktyczne oparte na terapii manualnej kręgosłupa mają na celu usunięcie zaburzeń w układzie mięśniowo-szkieletowym i nerwowym, a co za tym idzie zmniejszenie bólu i usprawnienie funkcji kręgosłupa. Większość pacjentów już po kilku zabiegach odczuwa poprawę. Wizyty w naszym gabinecie mogą pomóc Ci nie tylko zmniejszyć ból w sposób naturalny i bez użycia leków, ale również pomogą w zapobieganiu nawrotom objawów. Oferujemy ci kompleksową terapię z zakresu chiropraktyki, fizjoterapii oraz masażu!

 

 

POWRÓT

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław