Ból pleców w ciąży

W czasie trwania ciąży w organizmie kobiety dochodzi do licznych zmian fizjologicznych i hormonalnych przygotowujących odpowiednie środowisko dla rozwijającego się dziecka. Okres, w którym kobieta narażona jest na najwięcej problemów to trzeci trymestr.

Zmiany takie jak zwiększona lordoza kręgosłupa lędźwiowego i przyrost masy ciała mogą doprowadzić do dysfunkcji stawów kręgosłupa i miednicy powodujących np. bóle pleców czy nóg.

 

Celem zabiegów chiropraktycznych w czasie ciąży jest przywrócenie optymalnego balansu i ustawienia kręgosłupa tak, aby zarówno układ mięśniowo-szkieletowy jak i układ nerwowy funkcjonowały najlepiej jak mogą. Połączenie zabiegów terapii manualnej z fizjoterapią, ćwiczeniami lub masażem w naszym gabinecie dają jeszcze lepsze rezultaty.

Dr Mateusz Nowacki D.C. Chiropraktyk

 

Potencjalne zalety chiropraktyki podczas ciąży:

  • Utrzymanie zdrowej ciąży
  • Zminimalizowanie nudności
  • Ulga w bólach pleców, szyi i innych stawów jak również w bólach nóg
  • Ułatwienie procesu i długości trwania porodu
  • Korekcja postawy
  • Redukcja napięcia mięśni

 

Czy chiropraktyka jest bezpieczna w czasie ciąży?

Tak, w większości przypadków nie ma przeciwskazań do terapii chiropraktycznej w czasie ciąży. Wykwalifikowani doktorzy chiropraktyki podczas studiów uczą się technik odpowiednich dla kobiet w ciąży, dzięki czemu zabiegi nie powodują ucisku na brzuch i są bezpieczne również dla płodu.

POWRÓT

WROCŁAW ul. Podwale 73/73A lok.24

KŁODZKO ul. Śląska 2

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

71 305 0109/ 730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław