Bóle kręgosłupa u dzieci

Bóle kręgosłupa u dziecka to oczywiście powód do zmartwienia rodziców. Na szczęście poważne przyczyny bólu pleców są rzadkie.

 

Najczęstszymi przyczynami bólu jest naciągnięty mięsień, dysfunkcja stawów, przepuklina krążka międzykręgowego, skolioza, spondyloliza i choroba Scheuermanna. Rzadziej diagnozowane są nowotwory lub infekcje.

 

 

Wśród noworodków i niemowląt, najczęściej występującymi problemami, które mogą ulec znacznej poprawie dzięki chiropraktyce są:

  • kolki
  • złe trawienie i wydalanie
  • ból
  • niespokojny sen
  • nieustający płacz
  • opóźniony rozwój motoryczny dziecka

 

Oczywiście przyczyn powyższych objawów może być wiele, jednak bardzo często istnieje powiązanie wyżej wymienionych z dysfunkcją kręgosłupa. Dotyczy to przede wszystkim maluchów które przyszły na świat poprzez cięcie cesarskie lub przy użyciu kleszczy, lub wtedy gdy doszło do komplikacji podczas porodu. W takich przypadkach częste są uszkodzenia stawów, mięśni lub nerwów w odcinku szyjnym kręgosłupa, które prowadzą do zaburzeń funkcji układu nerwowego, tak delikatnego podczas pierwszych miesięcy życia dziecka.

 

"Widząc efekty po sobie zdecydowałam się również na regularną opiekę chiropraktyczną dla mojego dziecka już od urodzenia." Daria.  

POWRÓT

WROCŁAW ul. Podwale 73/73A lok.24

KŁODZKO ul. Śląska 2

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

71 305 0109/ 730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław