Nowy rok- nowa dieta? Zacznij dobrze od początku z naszym poradami! Cz.2

 

Fakt #3 To nie same kalorie i ilość spożywanego pokarmu, a jakość i odpowiednie produkty są kluczem do dobrej i skutecznej diety!

 

Oczywiście, jeżeli przejdziemy na dietę 1000 kalorii lub inną, jej bardzo restrykcyjną formę, to zgubimy parę zbędnych kilogramów. Pytanie tylko na jak długo...?

Początki zmian odżywiania powinny rozpocząć się od poznania naszego organizmu, odkryciu co nam szkodzi i co jest dla nas ’lekarstwem’, a co toksyczne. Ważne jest również, aby przed rozpoczęciem diety wykonać profilaktyczne badanie, które wykluczą niedobory podstawowych witamin i minerałów oraz dostarczą nam ważnych informacji na temat funkcji takich organów jak nerki, wątroba czy tarczyca. Pamiętajmy, że nieodpowiednia dieta może pogłębić nasze problemy zdrowotne lub po prostu nie będzie efektywna.

 

Fakt #4 Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach.

 

Jest już powszechnie znane, że jelita to nasz ’drugi mózg’, tam znajduje się 80% naszego układu immunologicznego i tworzonych jest ok. 90% naszych neuroprzekaźników, np. serotoniny, mających znaczny wpływ na pracę układu nerwowego.

Trzeba zrozumieć, że jelita i cały układ trawienny stanowią barierę ochronną przed toksynami z zewnątrz. To układ bardzo wrażliwy na wszelkie chemikalia i toksyczne dla nas pokarmy. Dlatego celem każdej diety, oprócz pozbycia się tkanki tłuszczowej, powinna być regeneracja i wsparcie jelit.

 

 

Życzymy wszystkim mądrych decyzji i wytrwałości w swoich noworocznych postanowieniach żywieniowych!

POWRÓT

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław