Istnieje pewien rodzaj bólu głowy, na który szczególnie dobrze działają zabiegi chiropraktyczne. To szyjnopochodny ból głowy.

To ból, który zaczyna się od ucisku, uczucia dyskomfortu w górnym odcinku szyjnym kręgosłupa i promieniuje do potylicy, skroni a nawet do oka. Ból taki może pojawiać się sporadycznie, kilka razy w miesiącu w wyniku przemęczenia, stresu albo niewygodnej pozycji we śnie lub może występować częściej, nawet co kilka dni.

Z reguły wraz z bólem pojawia się senność, zmęczenie, irytacja i brak apetytu. Leki przeciwbólowe pomagają tylko tymczasowo i nie zapobiegają nawrotom problemu. Lekarze z reguły są bezradni bowiem badania (najczęściej rezonans magnetyczny szyi lub tomograf głowy) nie wykazują konkretnej przyczyny bólów.

Jeżeli rzeczywiście zdiagnozujemy szyjnopochodne bóle głowy, często niemal natychmiast po zabiegu manualnym odczuwalna jest różnica. Taki ból głowy bierze się bowiem z blokady między stawami międzykręgowymi kręgosłupa szyjnego. Jeżeli masz podobne objawy, spróbuj nacisnąć na punkty zaraz poniżej potylicy, po lewej lub prawej stronie szyi. Jeżeli odczuwasz tam ból lub dyskomfort- najpewniej tam tkwi problem i musi być skorygowany. Jeśli zostawimy tak zablokowane stawy na dłuższy czas, dojdzie wtedy szybciej do zmian zwyrodnieniowych, przykurczu mięśni i długoterminowych efektów w układzie nerwowym.

Potrzebujesz pomoc w bólach głowy? Skontaktuj się z nami we Wrocławiu lub Kłodzku tutaj.

 

Więcej informacji na temat bólu głowy znajdziesz poniżej:

http://www.chiropraktyka.wroclaw.pl/w-czym-pomagamy/bol-glowy-migreny

http://www.chiropraktyka.wroclaw.pl/chiropraktyka/blog-chiropraktyka/item/223-witaminy-na-migreny

http://www.chiropraktyka.wroclaw.pl/chiropraktyka/blog-chiropraktyka/item/250-migrenowe-bole-glowy-a-dieta-i-zdrowe-zywienie-dowiedz-sie-jak-zapobiec-migrenie

POWRÓT

WROCŁAW ul. Podwale 73/73A lok.24

KŁODZKO ul. Śląska 2

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

71 305 0109/ 730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław