Zwyrodnienie stawów kręgosłupa- 5 porad dietetyka jak zmniejszyć ból!

 

Żyjemy coraz dłużej, ale niestety nasz styl życia z dekady na dekadę pogarsza się...

Nadwaga, dieta bogata w cukry i tłuszcze trans, brak regularnego ruchu, toksyny środowiskowe. Wszystko to przyczynia się do coraz częstszych bólów kręgosłupa wynikających ze zmian zwyrodnieniowych. Co robić aby uchronić swoje stawy przed zniszczeniem, a co ważniejsze- jak zapobiec bólom pleców w przyszłości?

Oto 5 ważnych rad dietetyka Darii Buczyńskiej-Nowackiej z naszego gabinetu we Wrocławiu.

 

  1. Zmień dietę na bezglutenową i pozbawioną produktów mlecznych. Dlaczego? Duże białka, z których zbudowany jest gluten zarówno jak i kazeina białko mleka , mogą powodować gęstnienie krwi i prowadzić do stanu zapalnego w stawach.
  2. Opieraj dietę na warzywach i owocach z grupy alkalicznych, bogatych w antyoksydanty, rezygnując z pokarmów zakwaszających organizm. 
  3. Pij około 2-3 litrów wody dziennie i pamiętaj, że nasze ciało jest głównie wypełnione płynami , a woda ma działanie oczyszczające.
  4. Spożywaj zdrowe tłuszcze- jednonienasycone i wielonienasycone. Znajdziesz je np. w oleju kokosowym, awokado, oliwie z oliwek czy rybach.
  5. Wyeliminuj produkty, które powodują stan zapalny w organizmie: oleje roślinne, utwardzone, produkty cukiernicze, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy i inne.

 

POWRÓT

WROCŁAW ul. Podwale 73/73A lok.24

KŁODZKO ul. Śląska 2

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

71 305 0109/ 730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław