Fizyczny ból jaki odczuwamy wiąże się nierozerwalnie ze stanem naszego umysłu.

Jedni na taki sam nieprzyjemny bodziec zareagują gwałtownie i negatywnie (np. zastrzyk), a inni ledwo co go odczują. Na to jak przetwarzamy ból ma wpływ wszystko to, co przydarzyło nam się do tej pory: doświadczenia, urazy, wychowanie, osobowość, aktualny stan zdrowia psychicznego i fizycznego.

 

Przewlekłe bóle kręgosłupa, bóle stawów czy bóle głowy wpływają na nasze życie emocjonalne, na naszą osobowość, pracę, czas wolny, rodzinę.

 

Dlatego w procesie leczenia nie możemy ograniczyć się tylko do terapii ciała, ale musimy zainteresować się również sferą mentalną. Jak często twój ból łączy się ze stresem w pracy? Jak często zdajesz sobie sprawę, że jeśli byłbyś dostatecznie zmotywowany, zadbał o swoją dietę i ruch, czułbyś się znacznie lepiej? Czy zdajesz sobie sprawę, że depresja może wciągać cię coraz głębiej w wir nawracającego bólu?

 Michal Kasprzyca psycholog psychoterapeuta wroclaw stres bol pomoc

Nasz zespół współpracuje z psychologiem i psychoterapeutą, mgr Michałem Kasprzycą. Prowadzi on w swoim gabinecie psychoterapię indywidualną osób dorosłych, dzieci, młodzieży, par i rodzin. Specjalizuje się w udzielaniu pomocy dorosłym przeżywającym kryzys emocjonalny, obniżenie nastroju, problemy nerwicowe, zaburzania lękowe, lęk napadowy oraz stres pourazowy.

Więcej na jego temat przeczytacie na stronie http://www.gabinet-psychoterapeutyczny.org/

 

POWRÓT

  ul. Podwale 73/73A
           lok. 24 Wrocław

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

  730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław