Migrena to przewlekłe schorzenie układu nerwowego objawiające się najczęściej jednostronnym, silnym bólem głowy wraz z towarzyszącymi nudnościami bądź wymiotami, światłowstrętem czy fonofobią. Migrena trwa z reguły od 4 do 72 godzin i nasilona jest przez wysiłek fizyczny.

Czytajcie więcej na stronie http://mojamigrena.com/index.php/baza-wiedzy/157-czym-jest-migrena

 

Napięciowy ból głowy to najczęściej występujący typ pierwotnego bólu głowy. Najczęstszy, a zarazem najmniej poznany!

Jeśli cierpisz na migreny, wyniki dużych epidemiologicznych badań z 2019 roku pewnie Cię nie zaskoczą... Migrena może wpłynąć negatywnie na wiele ważnych aspektów życia, w tym na związek, relacje rodzic-dziecko, karierę zawodową i ogólny stan zdrowia.  

http://mojamigrena.com/index.php/baza-wiedzy/156-zycie-z-migrena-wplyw-na-zycie-osobiste-rodzine-i-kariere-wyniki-badan-epidemiologicznych

 

Czy mogę regularnie ćwiczyć gdy cierpię na migrenę? Czy ćwiczenia w trakcie ataku migreny pomagają, czy szkodzą?

Dowiedz się więcej na http://mojamigrena.com/index.php/baza-wiedzy/131-cierpie-na-migrene-czy-moge-cwiczyc

 

 

Coraz więcej dowodów - w większości klinicznych - sugeruje, że migrena jest odpowiedzią na niedobór energii w mózgu lub stres oksydacyjny, a sam atak pomaga przywrócić homeostazę mózgu i obniża poziomy szkodliwego stresu oksydacyjnego.

Przeczytajcie więcej na stronie www.mojamigrena.com

 

Nowe badania potwierdzają, że terapia chiropraktyczna polegająca na manipulacji kręgosłupa może być zalecona pacjentom z migrenami, którzy źle reagują na leczenie farmakologiczne. 12 sesji zabiegów przez 3 miesiące skutecznie zmniejszyło liczbę dni z migrenami, a dodatkowo spożycie leków przeciwbólowych (paracetamolu) spadło u osób leczonych manipulacjami.

Warto zauważyć, że migreny występowały rzadziej również u osób w grupie placebo... Kolejne więc badania, które pokazują nam jak istotny jest aspekt psychiczny i wiara w to, że dana terapia może pomóc!

 

Link do artykułu znajdziecie tutaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5214068/

POWRÓT

WROCŁAW ul. Podwale 73/73A lok.24

KŁODZKO ul. Śląska 2

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

71 305 0109/ 730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław