Manipulacja kręgosłupa lędźwiowego i stawów krzyżowo-biodrowych zmniejsza ból u pacjentów z przepukliną krążka międzykręgowego potwierdzoną na rezonansie magnetycznym (MR).

 

Oczywiście, że tak! Gojenie się rany na brzuchu to bardzo istotna kwestia w temacie powrotu kobiety do formy po cesarskim cięciu.

 

Badania wykazały, że włączenie chiropraktyki do standardowego leczenia medycznego ostrego bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest skuteczniejszą opcją niż samo tradycyjne leczenie medyczne (leki, terapia fizykalna i skierowanie do specjalisty). 

 

Naukowcy podejrzewają, że dieta bogata w cukry i tłuszcze przetworzone może wpłynąć na postęp choroby zwyrodnieniowej krążków międzykręgowych (dyskopatię) poprzez tworzenie tzw. końcowych produktów glikacji (AGE).

 

Pani M. zgłosiła się do nas z bólem odcinka piersiowego kręgosłupa po upadku kilka miesięcy wcześniej. Ból nie ustępował, więc zdecydowałem się na skierowanie pacjentki na badanie TK. Wyniki badania zaskoczyły mnie...

 

Jeśli cierpisz na rwę kulszową spowodowaną przepukliną (wysunięciem) krążka międzykręgowego, na pewno zastanawiasz się jak szybko przejdzie ci ból i czy wrócisz do zdrowia bez operacji. Sprawdź co mówią statystyki!

POWRÓT

  ul. Podwale 73/73A
           lok. 24 Wrocław

  info@chiropraktyka.wroclaw.pl

  730 107 807

©Copyright 2016 - Nowacki Chiropraktyka. All rights reserved. Realizacja: 3motion strony www wrocław